KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314260
nr 1431 4260
Reino Partanen
(1889-1972), Finland
Oljemålning, Kvinna. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
Reino Partanen, finländsk bildkonstnär född 1889, död 1972.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 november 2021
kl 20:17:18
15/11 11:33:53
15/11 19:58:15
Reino Partanen
Läs mer om Reino Partanen